Масляна або Колодій - АкваМаркет
Каталог
Вода 19 л Вода 19 л
Вода і напої Вода і напої
Мінеральна вода Мінеральна вода
Кава Кава
Чай Чай
Соки, солодкі води, енергетики Соки, солодкі води, енергетики
Рослинне молоко Рослинне молоко
Молоко Молоко
Дім та офіс Дім та офіс
Канцтовари Канцтовари
Паперові вироби Паперові вироби
Одноразовий посуд Одноразовий посуд
Господарські товари, прибирання Господарські товари, прибирання
Кухонне приладдя Кухонне приладдя
Посуд, сервіровка Посуд, сервіровка
Аптечка Аптечка
Побутова хімія Побутова хімія
Засоби для прибирання Засоби для прибирання
Освіжувачі повітря Освіжувачі повітря
Для миття посуду Для миття посуду
Засоби для прання Засоби для прання
Гігієна Гігієна
Догляд за руками, ногами Догляд за руками, ногами
Догляд за тілом Догляд за тілом
Догляд за волоссям Догляд за волоссям
Догляд за обличчям Догляд за обличчям
Продукти Продукти
Бакалія, сіль, цукор Бакалія, сіль, цукор
Консервація, варення, мед Консервація, варення, мед
Соуси Соуси
Олія, оцет Олія, оцет
Приправи та спеції Приправи та спеції
Солодощі, снеки Солодощі, снеки
Для дітей Для дітей
Техніка та обладнання Техніка та
Обладнання
Автотовари Автотовари

Масляна або Колодій


Млинцевий тиждень, Колодій або Масляна - улюблене народне свято, коли ми нарешті прощаємося із зимою і зустрічаємо теплі весняні деньки. Святкування Масляної займає цілий тиждень, і всі сім днів можна їсти різноманітні млинці, а ще ходити в гості або збирати у себе за столом галасливу компанію. Дні, коли Масляна, кожен раз міняються. Масляна 2021 збіглася з іншим святом - Міжнародним жіночим днем. Отже, в цьому році для млинців тиждень стартує з 8 березня і закінчиться 14 березня. Розподіляється Масляна по днях тижня таким чином:

  • 8 березня, понеділок - Зустріч. Згідно з традицією, в понеділок майструють опудало з соломи, а потім наряджають його в яскравий одяг. З давніх-давен опудало Масляної в перший день свята катали по всьому селу на санях, після чого встановлювали на вершині гори до закінчення тижня. У перший день господині готували млинці або вареники, щоб запрошувати гостей і починати зустрічати свято.
  • 9 березня, вівторок - Загравання. День, коли молоді люди приділяють одне одному знаки уваги. Хлопці залицялися до дівчат, а ті у відповідь пригощали їх млинцями, які самі приготували. Вважається, що другий день Масляної - це ідеальний час, щоб приглянути собі партнера для шлюбу.
  • 10 березня, середа - Лакомка. Середу дає старт святковим застіллям. Крім того, в цей день за традицією зяті ходили на млинці до тещі.
  • 11 березня, четвер - Розгул. З четверга починаються масштабні святкові гуляння, а всі господарські роботи тимчасово припиняються.
  • 12 березня, п'ятниця - Тещині вечірки. В цей день вже не зять, а теща ходить в гості на млинці. За святковим столом збираються всі домочадці, які хочуть поласувати смачними домашніми стравами.
  • 13 березня, субота - Посиденьки золовки. Молоді господині демонструють свої кулінарні вміння, щоб отримати оцінку старшої жінки сімейства. Та оцінює результат і або дає дівчині настанови, або хвалить її працю.
  • 14 березня, неділя - Проводи Масляної або Прощена неділя. В останній день люди веселяться перед настанням Великого посту. Проводяться народні гуляння, в рамках яких спалюють опудало Масляної. Після цього гості сідають за великий святковий стіл. В цей день також прийнято просити один в одного пробачення.

Звідки пішла традиція святкувати Масляну

Багато українців не знають, чому Масляна - язичницьке свято. Ми настільки звикли до його існування, що вже забули про історію його виникнення. Насправді Масляна як свято існувала задовго до християнської Русі. Наші пращури вшановували Сонце як Бога. Тому з настанням перших весняних днів вони оспівували древнє божество і намагалися заручитися його підтримкою. Для цього вони пекли невеликі коржі, що нагадують сонце. Вважалося, що з'ївши таку страву, людина отримувала сили, міцне здоров'я і частинку божественної енергії. Згодом традиції свята трохи змінили відповідно правилам Православної церкви. Але до сих пір Масляна або Колодій вважається одним з ключових свят року.

Млинці на Масляну

Традиційно на святковому столі присутні всілякі млинці. З давніх-давен господині передавали з уст в уста найкращі рецепти, підказували, яку муку вибрати для млинців того чи іншого типу. Сьогодні знайти покроковий рецепт млинців не складно, адже в Інтернеті багато корисних порад. Ось кращі рецепти млинців на Масляну:

  • Заварні ажурні млинці. Збийте 3 яйця з однією столовою ложкою цукру і чайною ложкою солі. Потім введіть в суміш 600 мл теплого молока. Після масу розбавте 200 мл крутого окропу, після чого обережно розмішайте в рідини 300 г борошна. Важливо, щоб не було грудочок. Дайте тісту настоятися протягом 30-60 хвилин, після чого випікайте млинці на гарячій сковорідці.
  • Тонкі млинці на Масляну. Змішайте в окремому посуді 3 яйця, 220 г борошна, чайну ложку солі, столову ложку рослинної олії і столову ложку цукру. Коли цукор повністю розчиниться, додайте в суміш 100 мл молока і перемішайте до однорідності. Потім введіть борошно до потрібної Вам консистенції, регулюючи густоту тіста. Останній штрих - ванільний цукор або ванілін. Випікайте млинці на сковороді, попередньо змащеній вершковим маслом.

Млинці і ЗСЖ

Оскільки млинці на Масляну присутні практично повсюдно, багато хто боїться свята як вогню. Адже якщо трохи втратити пильність, можна розпрощатися зі стрункою талією. Дійсно, калорійність млинців досить висока. Однак якщо знати деякі хитрощі, можна сміливо пережити свято без шкоди для фігури. Ось кілька простих порад для тих, хто хоче пережити Масляну без наслідків:

  • Більше рухайтеся. Весна, найкращий час для нових починань. І спортивна активність може стати одним з них. Секрет схуднення полягає в тому, щоб витрачати більше калорій, ніж споживаєте.
  • Правильне борошно для млинців. Не всі господині знають, що замість звичайного борошна можна використовувати інші продукти з меншою калорійністю. Чим замінити пшеничне борошно для млинців, щоб вони були смачними і корисними? Прекрасно підійде гречане, рисове борошно для млинців. У ньому немає клейковини, а вміст жиру в два рази нижче, ніж у пшеничному. Крім того, воно багате складними вуглеводами, які довго перетравлюються і забезпечують тривале відчуття насичення.
  • Грамотно вибрані начинки для млинців. Доповнюйте випічку свіжими овочами та фруктами, багатими клітковиною. Це не тільки джерело вітамінів, але і харчових волокон, які очищають кишечник і покращують травні процеси. Замість жирних сирів - низькокалорійні, замість пікантного м'яса - легка відварна птиця або риба, морепродукти, багаті білком. Грамотно поєднуючи продукти, млинці можна перетворити на корисну і поживну страву, яке впишеться навіть в дієтичний раціон.

Всі необхідні продукти Ви можете замовити на сайті АкваМаркет. В наявності якісне млинцеве борошно, молоко, масло, спеції і приправи, а також всілякі делікатеси. Накрити стіл на Масляну набагато простіше, коли під рукою є те, що потрібно. Замовляйте продукти онлайн з доставкою, а ми подбаємо про те, щоб своєчасно привезти товар безпосередньо під двері будинку або офісу.